Dada: Modyfikowane klasyki

Mijający czas sprawia, że na jeżdżące po drogach old- i youngtimery patrzymy z coraz większym sentymentem. Nie dla każdego jednak oryginalny stan jest jedyną właściwą drogą. W pędzie do indywidualizowania samochodów coraz częściej spotykamy tuningowane klasyki.

Style'd

Style'd (www.studiodada.pl)

Tuning zawsze rządził się zasadami związanymi z modą. To, co jest na topie dziś, było nie do pomyślenia choćby 10 lat temu, nie mówiąc już o czasach związanych z produkcją samochodów, które dziś uznajemy za klasyczne.

Style'd

Style'd

Jaki jest dziś najważniejszy punkt? Dobre koło i gleba. Im niżej, tym lepiej. Ten sprytny zabieg z pewnością sprawia, że sylwetka samochodu staje się bardziej spójna, bliżej złączona z nawierzchnią.
Style'd

Style'd

Problem może pojawić się dopiero wtedy, gdy samochodem chcemy pokonać jakąś przeszkodę. Może okazać się, że byle próg zwalniający nas pokona i nie uda się dotrzeć tam, gdzie planowaliśmy. Kto jednak o to dba? Samochodów nie modyfikuje się przecież po to, by były bardziej praktyczne. To motoryzacyjny haute couture — sztuka tworzenia przykuwających uwagę obiektów.
Style'd

Style'd

Zdjęcia powstały podczas imprezy Style'd, która odbyła się we wrześniu na malowniczym lotnisku niedaleko Poznania. Mimo, że była to dopiero pierwsza edycja zlotu, przyciągnęła szereg ciekawych projektów — głównie ze sceny VAG, choć nie tylko.
Style'd

Z pewnością warto zapisać sobie w kalendarzu kolejną edycję imprezy. Tymczasem więcej zdjęć możecie zobaczyć na stronie: www.studiodada.pl/portfolio-item/styled-2013-event.

Zobacz również: Start sezonu Youngtimer Warsaw

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Blogi:

Gumball 3000 w Warszawie - fotorelacja Bolesne zderzenie z rzeczywistością... Corvette C3 Na Berlin z aparatem, część II Od zaplecza - Autokult.pl i inni Zimowy wypad do Krakowa na dobry początek roku Kim jestem? Na Berlin z aparatem, część I Kultowy Garbus Mercedes 450 SL (R107) - podłoga Robert Kubica - nadzieja WRC Mercedes 450 SL (R107) - co kryje bagażnik? MotoOrkiestra Toruń BMW 5 F10 Giełda klasyków: Zjawiskowe Mercedesy od Brabusa Mercedes 450 SL (R107) - wnętrze Pijani kierowcy - zmora polskich dróg O ulicznych spostrzeżeniach i pomysłach na gry motoryzacyjne Opuszczona kolekcja Buick Cascada trafi do USA? Mercedes 450 SL (R107) - silnik M117 Dakar to zwykłe kłamstwo Mercedes 450 SL (R107) - renowacja Corvette Z06

Popularne w tym tygodniu:

Ford Fiesta 1.0 EcoBoost 125 KM Titanium – test [wideo]